SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 6115518
*
nr 611 5518
Coaster
Royal Castle Sheffield, pläter, höjd: 13, diameter: 22
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2009
kl 19:01:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 11:04:37
1
1.600 kr
23/11 13:56:27
2
1.200 kr
23/11 13:56:41
2
1.400 kr
23/11 13:56:55
2
1.600 kr
23/11 13:57:07
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Coaster
nr 611 5518
Coaster
Royal Castle Sheffield, pläter, höjd: 13, diameter: 22
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 11:04:37 | 1 | 1.600 kr |
23/11 13:56:27 | 2 | 1.200 kr |
23/11 13:56:41 | 2 | 1.400 kr |
23/11 13:56:55 | 2 | 1.600 kr |
23/11 13:57:07 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41